Artykuł

GE VOLUSON E6-NOWY WYMIAR LECZENIA

GE Voluson E6 w Przychodni Św. Ojca Pio w Gdańsku

To, co pokazała ostatnio firma GE Healthcare otwiera nowy wymiar opieki nad pacjentem. The Voluson Expert Series to wysoko wyspecjalizowane aparaty ultrasonograficzne wyposażone w najnowocześniejsze technologie i oprogramowanie diagnostyczne w pełni realizujące wszystkie potrzeby lekarzy i pacjentów.

 

Teraz nowy kliniczny ultrasonograf GE Healthcare Voluson E6 jest dostępny dla wszystkich pacjentów w Przychodni Św. Ojca Pio w Gdańsku. Dzięki zaawansowanym funkcjom obrazowania ultrasonograficznego aparat Voluson E6 zapewnia wyjątkową jakość obrazu, zmieniając niejasne cienie w obraz ostry jak żyletka. Dodatkowo system, który powstał we współpracy z dr. Bernardem Benoit z Princess Grace Hospital w Monaco bierze standardowe dane z USG i poddaje je zaawansowanej obróbce. Dodawane jest wirtualne źródło światła, skóra kolorowana jest tak, by nadać jej naturalny kolor, poprawiana jest też jej faktura. Usuwane jest również częściowo tło, dzięki czemu główny obiekt badania USG – płód staje się znacznie wyraźniejszy. W efekcie dostajemy nie tylko obraz trójwymiarowy (3D), ale dodając oś czasu możemy na żywo podejrzeć jak wygląda i zachowuje się nasze dziecko wewnątrz macicy (4D) i to w jakości HD.

 

Oczywiście cały ten system nie służy rozczulaniu rodziców – dzięki takiej dokładności oraz możliwości zmiany punktu oświetlenia lekarz podczas USG jest w stanie znacznie dokładniej zbadać płód i zawczasu wykryć ewentualne nieprawidłowości. Dla większej pewności diagnozy lekarz jest dodatkowo wspierany specjalistycznymi technologiami i oprogramowaniem, takim jak:
 

  • HD Live w 3D i 4D
  • VCI wraz z trybem OmnieView - rozwiązanie optymalizujące rozdzielczość i kontrast uzyskiwanych obrazów przestrzennych w dowolnie wybranej płaszczyźnie. Tryb OmniView pozwala na wybór dowolnej płaszczyzny o dowolnym kształcie w uzyskanej "objętości"
  • Automatyka pomiarów: Sono NT, Sono IT, Sono Biometria
  • Elastografia - najnowszą techniką badań ultrasonograficznych, gdzie wielkość odkształceń pod wpływem ucisku jest przetwarzana i przedstawiana za pomocą kolorowych map, tzw. elastogramów.
  • STIC
  • TUI (obrazowanie tomograficzne), SRI, B-flow
  • Anatomiczny M-mode
  • Pełna linia głowic łącznie z ultralekką głowica wolumetryczną RAB6-D
  • Współpraca z zewnętrznym oprogramowaniem 4DView oraz ViewPoint

 

Przeczytaj także...